ВИДЕО: Што се случува со Рашфорд, голгетерот на Јунајтед се посрамоти во Гдањск

Рашфорд

Ваквите шанси во минатото Маркус Рашфрод ги реализираше без никаков проблем. Меѓутоа притисокот во финалето од Лига Европа го спречи да обезбеди пресврт и да донесе предност за Манчестер Јунајтед против Виљареал во завршницата од мечот.

Англискиот репрезентативец доби топка каква што може да се посака. Меѓутоа реагираше аматерски и ја промаши рамката од голот од изгледна позиција.

  • Промашувањето на Рашфорд:

Покрај Де Хеа, кој го промаши клучниот пенал за победа на ривалот, може да се каже дека Рашфорд е вториот виновник за конечниот исход на финалето во Гдањск