Што ли направи Хоселу? Доби пас, а само гледаше како топката заврши крај голот (ВИДЕО)

Фудбалерите на Реал Мадрид рутински ја завршија работата на гостувањето кај Кадиз (0-3), во натпреварот од 14. коло на шпанската Примера. Сепак, еден негативен момент го одбележа натпреварот, кој за среќа на „кралевите“ не влијаеше на исходот. 

Во 54. минута се случи бизарна сцена во која не се прослави искусниот напаѓач Хоселу. Младиот Родриго излета сам пред голот на Кадиз, го навлече голманот и сакаше да го проигра соиграчот. Топката беше малку непрецизна, а и веројатно го фати Хоселу на изненадување. 

Исходот беше гол-аут за Кадиз и неверување на Хоселу и соиграчите што направија. Сепак, оваа ситуација не беше пресудна на натпреварот и Реал прилично рутински дојде до победата.

Состави

Mauricio Pellegrino

4-4-2

    Карло Анчелоти

    4-3-1-2

      Најнови вести од
      Примера, Шпанија