ЛаЛига 2
ОН П Н И Г +/- Форма Б
1 ВаљадолидВаљадолид 1 41 21 9 11 50:34 +16 72
2 ЛеганесЛеганес 1 41 19 14 8 54:27 +27 71
3 ЕибарЕибар 41 20 8 13 68:45 +23 68
4 ЕспањолЕспањол 41 16 18 7 56:40 +16 66
5 ОвиедоОвиедо 1 41 17 13 11 52:35 +17 64
6 Расинг де СантандерРасинг де Сантандер 1 41 18 10 13 63:54 +9 64
7 Спортинг ХихонСпортинг Хихон 41 17 11 13 50:42 +8 62
8 Расинг ФеролРасинг Ферол 1 41 15 14 12 49:51 -2 59
9 ЕлчеЕлче 1 41 16 11 14 43:44 -1 59
10 ЛевантеЛеванте 41 13 19 9 49:45 +4 58
11 БургосБургос 41 16 10 15 51:53 -2 58
12 ТенерифеТенерифе 41 14 11 16 36:40 -4 53
13 КартахенаКартахена 41 14 9 18 37:48 -11 51
14 Реал СарагосаРеал Сарагоса 1 41 12 14 15 41:41 0 50
15 АлбасетеАлбасете 1 41 12 14 15 49:55 -6 50
16 Клуб Депортиво ЕлденсеКлуб Депортиво Елденсе 41 12 14 15 46:55 -9 50
17 ХуескаХуеска 41 11 15 15 36:33 +3 48
18 МирандесМирандес 41 11 13 17 46:55 -9 46
19 АморебиетаАморебиета 41 11 12 18 37:52 -15 45
20 АлкорконАлкоркон 41 10 13 18 31:52 -21 43
21 FC AndorraFC Andorra 41 10 10 21 32:53 -21 40
22 Виљареал BВиљареал B 41 10 10 21 40:62 -22 40
Промоција
Плејоф за промоција
Испаѓање