Најнови вести

Табела

ЛаЛига 2
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
Промоција
1 ЕибарЕибар 32 18 8 6 37:25 +12 62
Промоција
2 ГранадаГранада 2 32 17 7 8 43:23 +20 58
Плејоф за промоција
3 Лас ПалмасЛас Палмас 1 32 15 13 4 38:21 +17 58
Плејоф за промоција
4 ЛевантеЛеванте 1 32 14 14 4 35:22 +13 56
Плејоф за промоција
5 АлавесАлавес 32 15 9 8 39:27 +12 54
Плејоф за промоција
6 АлбасетеАлбасете 32 13 12 7 40:34 +6 51
7 БургосБургос 32 11 13 8 25:20 +5 46
8 Виљареал BВиљареал B 2 32 12 8 12 38:40 -2 44
9 КартахенаКартахена 1 32 12 8 12 36:36 0 44
10 ХуескаХуеска 1 32 9 15 8 29:27 +2 42
11 ТенерифеТенерифе 3 32 10 11 11 31:31 0 41
12 FC AndorraFC Andorra 1 32 11 7 14 33:29 +4 40
13 МирандесМирандес 2 32 10 10 12 38:41 -3 40
14 ЛеганесЛеганес 2 32 10 10 12 27:30 -3 40
15 Реал СарагосаРеал Сарагоса 32 9 12 11 27:30 -3 39
16 ОвиедоОвиедо 2 32 10 9 13 20:25 -5 39
17 Расинг де СантандерРасинг де Сантандер 1 32 9 11 12 26:29 -3 38
18 Спортинг ХихонСпортинг Хихон 1 32 8 13 11 30:34 -4 37
Испаѓање
19 ПонферадинаПонферадина 32 7 12 13 27:40 -13 33
Испаѓање
20 МалагаМалага 32 5 12 15 26:37 -11 27
Испаѓање
21 Ибица ЕивисаИбица Еивиса 32 5 10 17 25:48 -23 25
Испаѓање
22 ЛугоЛуго 32 5 10 17 21:42 -21 25
Промоција
Плејоф за промоција
Испаѓање