Распоред и резултати

Табели

Примера
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
1 БарселонаБарселона 38 28 9 1 99:29 70 93
2 Атлетико МадридАтлетико Мадрид 38 23 10 5 58:22 36 79
3 Реал МадридРеал Мадрид 38 22 10 6 94:44 50 76
4 ВаленсијаВаленсија 38 22 7 9 65:38 27 73
5 ВиљареалВиљареал 38 18 7 13 57:50 7 61
6 БетисБетис 38 18 6 14 60:61 -1 60
7 СевиљаСевиља 38 17 7 14 49:58 -9 58
8 ХетафеХетафе 38 15 10 13 42:33 9 55
9 ЕибарЕибар 38 14 9 15 44:50 -6 51
10 ЏиронаЏирона 38 14 9 15 50:59 -9 51
11 ЕспањолЕспањол 38 12 13 13 36:42 -6 49
12 Реал СосиедадРеал Сосиедад 38 14 7 17 66:59 7 49
13 Селта ВигоСелта Виго 38 13 10 15 59:60 -1 49
14 АлавесАлавес 38 15 2 21 40:50 -10 47
15 ЛевантеЛеванте 38 11 13 14 44:58 -14 46
16 Атлетик БилбаоАтлетик Билбао 38 10 13 15 41:49 -8 43
17 ЛеганесЛеганес 38 12 7 19 34:51 -17 43
18 Депортиво Ла КоруњаДепортиво Ла Коруња 38 6 11 21 38:76 -38 29
19 Лас ПалмасЛас Палмас 38 5 7 26 24:74 -50 22
20 МалагаМалага 38 5 5 28 24:61 -37 20

Pages