Денешни натпревари

17. коло

СРЕ, 1 февруари 2023

Најнови вести

Табела

Примера
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
Лига на шампиони
1 БарселонаБарселона 18 15 2 1 37:6 +31 47
Лига на шампиони
2 Реал МадридРеал Мадрид 18 13 3 2 38:16 +22 42
Лига на шампиони
3 Реал СосиедадРеал Сосиедад 19 12 3 4 28:18 +10 39
Лига на шампиони
4 Атлетико МадридАтлетико Мадрид 19 10 4 5 28:16 +12 34
Лига Европа
5 ВиљареалВиљареал 19 9 4 6 21:14 +7 31
UEFA Conference League Qualification
6 БетисБетис 18 9 4 5 20:14 +6 31
7 Рајо ВаљеканоРајо Ваљекано 2 19 8 5 6 25:22 +3 29
8 ОсасунаОсасуна 1 19 8 4 7 18:18 0 28
9 Атлетик БилбаоАтлетик Билбао 1 19 7 5 7 25:20 +5 26
10 МајоркаМајорка 19 7 4 8 15:18 -3 25
11 АлмеријаАлмерија 3 19 6 4 9 23:29 -6 22
12 ЏиронаЏирона 1 19 5 6 8 26:29 -3 21
13 СевиљаСевиља 2 19 5 6 8 21:26 -5 21
14 ВаленсијаВаленсија 2 18 5 5 8 25:21 +4 20
15 ЕспањолЕспањол 2 19 4 8 7 23:29 -6 20
16 Селта ВигоСелта Виго 1 19 5 5 9 18:29 -11 20
17 ВаљадолидВаљадолид 1 19 6 2 11 14:28 -14 20
Испаѓање
18 КадизКадиз 1 19 4 7 8 14:29 -15 19
Испаѓање
19 ХетафеХетафе 3 19 4 5 10 16:26 -10 17
Испаѓање
20 ЕлчеЕлче 19 0 6 13 12:39 -27 6
Лига на шампиони
Лига Европа
UEFA Conference League Qualification
Испаѓање