ВИДЕО: Шоуто на Роналдињо – атрактивни дриблинзи, додавања без гледање...

Роналд

Роналдињо постигна еден од двата гола за ветераните на Барселона, кои загубија во директниот дуел со вечниот ривал Реал Мадрид.

Поранешниот најдобар играч на светот покажа дека и натаму има магија во своите нозе. Доказ за тоа се неговите фантастични додавања и потези на овој пријателски натпревар.

 

Фановите беа одушевени од неговата игра, која како и секогаш донесе и широка насмевка на неговото лице...