Шокантен потег на Пепе: Тргна да му ја уништи кариерата на Тадиќ! (ВИДЕО)

Португалија на домашен терен одигра 1-1 против Србија, а најлошиот потег на натпреварот беше во првото полувреме, кога дефанзивецот Пепе тргна да му ја уништи кариерата на Душан Тадиќ.

Српскиот фудбалер кој настапува за Ајакс игра во топ-форма. Блескаше на дуелот со Португалците, а во првиот дел Пепе тргна директно на неговата нога. Го згазна навистина лошо, но за среќа, Тадиќ го продолжи дуелот, иако потскокнуваше по прекршокот.

Фудбалскиот свет ја осуди грубоста на Пепе, а многумина истакнаа дека тоа е вистинското лице на Португалецот, кој важеше за еден од најгрубите дефанзивци додека играше во Реал Мадрид.

Дуелот во рамки на евроквалификациите заврши без победник (1-1). Португалија го одигра второто реми во низа, а дополнителен проблем е што се повреди Кристијано Роналдо.

Европско првенство, Квалификации, Група B
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
1 УкраинаУкраина 4 3 1 0 8:1 7 10
2 ЛуксембургЛуксембург 4 1 1 2 4:5 -1 4
3 СрбијаСрбија 2 3 1 1 1 5:7 -2 4
4 ПортугалијаПортугалија 1 2 0 2 0 1:1 0 2
5 ЛитванијаЛитванија 1 3 0 1 2 3:7 -4 1