Шок на „Маракана“: Спектакуларен гол на Доциќ од корнер против Црвена Звезда! (ВИДЕО)

Фудбалерите на Црвена Звезда и Чукарички се борат за трофејот од Купот на Србија, а најубавиот момент на натпреварот го изведе Марко Доциќ во 21. минута.

Имено, по прилично неинтересниот старт, во кој Чукарички се мачеше и ги одбиваше напади на „црвено-белите“, следуваше период на добра игра на „планинарите“. Така следеше корнер од левата страна, а Доциќ во стилот на нашата легенда Шаќири постигна спектакуларен гол.

Вакви голови ретко се гледаат на фудбалските терени, не само во регионот, туку и ширум светот.