Најнови вести

Табела

Премиер Лига
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
Група за шампион
1 СелтикСелтик 33 30 2 1 103:25 +78 92
Група за шампион
2 Глазгов РенџерсГлазгов Ренџерс 33 25 4 4 81:34 +47 79
Група за шампион
3 АбердинАбердин 33 17 2 14 52:52 0 53
Група за шампион
4 ХартсХартс 33 14 6 13 56:49 +7 48
Група за шампион
5 ХибернијанХибернијан 1 33 13 5 15 49:52 -3 44
Група за шампион
6 Сент МиренСент Мирен 1 33 12 8 13 38:49 -11 44
Група за испаѓање
7 ЛивингстонЛивингстон 33 12 6 15 33:52 -19 42
Група за испаѓање
8 МадервелМадервел 33 10 7 16 44:48 -4 37
Група за испаѓање
9 Сент ЏонсонСент Џонсон 33 9 6 18 34:54 -20 33
Група за испаѓање
10 Данди ЈунајтедДанди Јунајтед 33 8 7 18 36:58 -22 31
Група за испаѓање
11 КилмарнокКилмарнок 33 8 7 18 29:58 -29 31
Група за испаѓање
12 Рос КаунтиРос Каунти 33 7 6 20 28:52 -24 27
Група за шампион
Група за испаѓање
Премиершип, Бараж
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
1 МадервелМадервел 38 14 8 16 53:51 +2 50
Лига на шампиони
1 СелтикСелтик 38 32 3 3 114:34 +80 99
2 ЛивингстонЛивингстон 38 13 7 18 36:60 -24 46
Квалификации за Лига на шампиони
2 Глазгов РенџерсГлазгов Ренџерс 38 29 5 4 93:37 +56 92
UEFA Conference League Qualification
3 АбердинАбердин 38 18 3 17 56:60 -4 57
3 Сент ЏонсонСент Џонсон 38 12 7 19 41:59 -18 43
UEFA Conference League Qualification
4 ХартсХартс 38 15 9 14 63:57 +6 54
4 КилмарнокКилмарнок 38 11 7 20 37:62 -25 40
5 ХибернијанХибернијан 38 15 7 16 57:59 -2 52
Бараж за опстанок
5 Рос КаунтиРос Каунти 38 9 7 22 37:60 -23 34
Испаѓање
6 Данди ЈунајтедДанди Јунајтед 38 8 7 23 40:70 -30 31
6 Сент МиренСент Мирен 38 12 10 16 43:61 -18 46
Лига на шампиони
Квалификации за Лига на шампиони
UEFA Conference League Qualification
Бараж за опстанок
Испаѓање