ВИДЕО: Шала е „талисманот“ на Шкендија – изведе нова мајсторија во ПМФЛ

Аденис Шала игра во одлична форма за Шкендија, а неа ја потврди на гостувањето кај Скопје на „Железарница“ со нов атрактивен гол во рамки на ПМФЛ.

Крилниот играч влезе откосо, си создаде простор и биеше во мрежата на голманот Андреја Ефремов. Целата акција ја повлече капитенот Ферхан Хасани, кој го проигра Шаља кој беше позициониран лево, а потоа тој си ја заврши задачата.

  • Голот на Аденис Шала против Скопје:

За Шала ова беше петти гол во дресот на Шкендија сезонава.