ВИДЕО: Се сеќавате на екс-надежта на Ферги? Велбек даде супер-гол со „ножички“ за Вотфорд

Некогашната голема надеж на Сер Алекс Фергусон и Манчестер Јунајтед, Дани Велбек сигурно ќе ги наполни насловните страници на англиските медиуми. 

Поранешниот англиски репрезентативец, кој поради честите повреди имаше големи проблеми во својата кариера, вечерва постигна вистински гол-убавец на натпреварот меѓу Вотфорд и Норич.

По една брза контра на „стршлените“ топката дојде до 29-годишниот напаѓач, кој на атрактивен начин со „ножички“ ја стресе гостинската мрежа и донесе предност за својот тим од 2-1.

  • Голот на Велбек против Норич:

Денешниот погодок на Велбек е негов прв овосезонски во Премиер лигата на 14 одиграни натпревари.