ВИДЕО: Сан Марино постигна гол по 15 години, а норвешката телевизија го изгасна светлото!

На вчерашниот натпревар од квалификациите за СП во Русија, во Осло реперезентацијата на Норвешка со 4-1 го совлада Сан Марино. И ништо нема тука чудно, очекувана победа, но голот на Сан Марино е прв во официјален натпревар за оваа селекција на гостински терен по пауза од 15 години, во квалификациите за СП.

Стрелец на голот за 1-1 во 54. минута беше Матиа Стефанели. За изненадувањето да не биде целосно се погрижија Норвежаните, кои во периодот од 77. до 83. минута постигнаа три гола и славеа очекувана победа.

А во исто време во студиото на норвешката телевизија вака се реагираше по голот за израмнување на репрезентацијата на Сан Марино.