ВИДЕО: Салах играше полетно и продаваше „тунели“ како од шега

Салах Челзи

Најдобриот фудбалер на Ливерпул, Мохамед Салах, прикажа одлична форма на дуелот против Челзи во рамки од Суперкупот на Европа.

Во регуларниот дел од натпреварот си поигруваше со противничките играчи, а беше успешен реализатор во пенал-рулетот. Египетскиот офанзивец беше вистинска ноќна мора за „сините“ кои добија два „тунели“ за само пет секунди.

Прва жртва му беше Жоржињо, а потоа на истиот трик наседна младиот Мејсон Монт.