Распоред и резултати

Табели

Премиер Лига
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
1 Локомотива МоскваЛокомотива Москва 1 12 8 2 2 20:11 9 26
2 РостовРостов 1 12 8 2 2 23:15 8 26
3 КраснодарКраснодар 1 12 8 2 2 25:13 12 26
4 ЗенитЗенит 1 12 8 2 2 21:6 15 26
5 ЦСКА МоскваЦСКА Москва 4 12 8 1 3 19:11 8 25
6 УфаУфа 12 4 3 5 11:11 0 15
7 Арсенал ТулаАрсенал Тула 1 12 4 2 6 14:18 -4 14
8 Газовик ОренбургГазовик Оренбург 3 12 4 2 6 17:19 -2 14
9 Урал ЕкатеринбургУрал Екатеринбург 2 12 4 2 6 18:26 -8 14
10 Крилија СоветовКрилија Советов 2 12 4 2 6 17:16 1 14
11 Рубин КазањРубин Казањ 2 12 4 2 6 8:16 -8 14
12 Спартак МоскваСпартак Москва 3 12 4 2 6 13:15 -2 14
13 Динамо Ст. ПетерсбургДинамо Ст. Петерсбург 3 12 3 3 6 10:15 -5 12
14 Ахмат ГрозниАхмат Грозни 1 12 3 3 6 8:17 -9 12
15 Динамо МоскваДинамо Москва 1 12 2 4 6 8:14 -6 10
16 ТамбовТамбов 12 2 2 8 10:19 -9 8

Pages