ВИДЕО: Руни е мајстор и на 35 години, даде супер-гол од слободен

Англискиот фудбалер Вејн Руни и во 35 година од животот покажува дека се уште може да игра врвен фудбал и дека не го загубил чувството за гол.

Дерби Каунти дојде до триумф на гостувањето кај Престон (0-1), а единствен стрелец на мечот беше некогашниот англиски репрезентативец. И тоа погоди на преубав начин, од слободен удар. Никој од противничкиот тим не се помрдна кога Руни шутираше...

  • Погодокот на Руни против Престон:

За Руни ова беше петти сезонски погодок во Чемпионшип лигата.