Роналдо потпиша дрес од Реал и праша: Зарем немаш дрес од Јуве (ВИДЕО)

Кристијано Роналдо повторно е дел од репрезентацијата на Португалија, а со тоа е зголемен и фокусот на домашните медиуми кон најголемата ѕвезда. По ремито против Украина од 0-0, за репрезентацијата на Португалија следи дуелот против Србија, а Роналдо на еден од последните тренинзи се најде во доста невообичаена ситуација.

Имено, еден фан од Роналдо победа да му се потпише на дрес од Реал Мадрид, а реакцијата на Португалецот веднаш стана хит на социјалните мрежи.

„Веќе сум во Јувентус, зарем немаш дрес од Јуве“, го праша Кристијано Роналдо својот фан и потоа му ја исполни желбата.

Европско првенство, Квалификации, Група B
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
1 УкраинаУкраина 4 3 1 0 8:1 7 10
2 ЛуксембургЛуксембург 4 1 1 2 4:5 -1 4
3 СрбијаСрбија 2 3 1 1 1 5:7 -2 4
4 ПортугалијаПортугалија 1 2 0 2 0 1:1 0 2
5 ЛитванијаЛитванија 1 3 0 1 2 3:7 -4 1