ВИДЕО: Роналдо не знае за доста, Јанг Бојс нова „жртва“ на Португалецот

Роналдо гол

По двата гола против Њукасл Јунајтед, Кристијано Роналдо продолжи во голгетерски ритам и во Лигата на шампионите. 

Неговата рана реализација донесе предност за Манчестер Јунајтед на гости кај Јанг Бојс. Одличното додавање на Бруно Фернандез успеа да го награди со рутински погодок од непосредна близина.

  • Голот на Кристијано Роналдо против Јанг Бојс: 

За „седумката“ на премиерлигашот ова е погодок број 135 во елитното натпреварување.

Состави

David Wagner

4-4-2

    Ole Gunnar Solskjaer

    4-4-2