• Рикардо Хорта погоди во 96. минута, Брага го освои Лига Купот

    Екипата на Брага приреди прворазредна сензација и го освои португалскиот Лига Куп. Во драматично финале, играно во Лисабон, Брага го совлада Порто со 1-0 (0-0). Како и минатата година, кога загубија од Спортинг на Стефан Ристовски по изведувањето на пенали „змејовите“ на Консеисао, и вечерва потклекнаа во последната минута. 

Состави

Artur Jorge

    Серџо Консеисао