• Торино со човек помалку го исфрли Милан од Копа Италија!

    Фудбалерите на Торино направија подвиг, елиминирајќи го Милан од осминафиналето на Копа Италија со 0-1 (0-0). „Биковите“ го изненадија италијанскиот првак, иако играа со десетмина од 70. минута. Домашните на „Сан Сиро“ беа доминантни, повеќе напаѓаа, меѓутоа немаа решение во завршницата и казната дојде преку Мичел Адопо во продолжението.

Состави

Нема податоци за овој натпревар

Стефано Пиоли

    Иван Јуриќ