• Рома со два гола на стартот му пресуди на Емполи

    Фудбалерите на Рома се радуваа на трите бода во пресметката од 21. коло на Серија А, откако славеа со 2-0 (2-0) против Емполи. Дуелот на „Олимпико“ понуди два рани погодоци на „волчицата“, кои беа пресудни за понатамошниот тек на мечот. По добиената предност, момците на Жозе Мурињо играа мирно, додека гостинот немаше сили за кам-бек. 

Состави

Жозе Мурињо

3-4-2-1

    Паоло Занети

    4-3-1-2