• Контрола на Брага во Хернинг, Мидтјиланд игра за одмазда

    Мидтјиланд со четири бода во два меча со Црвена Звезда целосно се вклучи во борбата за пласман во нокаут-фазата од Лигата на Европа, но сето тоа го уништи со двата врзани порази во првенството, па со разнишана самодоверба го пречекува лидерот во групата Ф. Брага со три врзани победи во ова натпреварување изби на лидерската позиција и доволен ѝ е и бод во Хернинг за да обезбеди премин во следната фаза.

Состави

Bo Henriksen

3-4-3

    Carlos Carvalhal

    4-3-3