• Месец на дерби средби во Холандија, Ајакс по ПСВ на мегдан со Феенорд

    Јануари од соништата за љубителите на Ередивизие. По скоро тринеделна пауза шампионатот на Холандија се врати Де Топер на фудбалската сцена. Ајакс и ПСВ одиграа нерешено, а до крајот на месецот на распоредот се уште две големи соочувања во земјата на лалињата, кломпите и ветерниците. Веќе овој викенд ќе го гледаме Де Класикер, судирот на „копјаниците“ и Феенорд на „Јохан Кројф Арена“, а на последниот ден од јануари и преостанатиот дуел на два тима од големата тројка на холандскиот фудбал, Феенорд и ПСВ.

Тим лидери
        Статистика