ВИДЕО: Репрезентативецот Елези со два супер-гола му го загорчи дебито на Мрме!

Игор Ангеловски, доскорешниот селектор на македонската фудбалска репрезентација, се врати во клупскиот фудбал во Хрватска каде дебитира на столчето на НК Горица, но со пораз од Вараждин (1-2).

Лошата серија на Горица продолжи и во првиот меч на популарниот Мрме, додека Вараждин ја впиша првата победа. И тоа на неа кумуваше македонскиот репрезентативец Агон Елези, кој се наоѓа во фокусот на селекторот Благоја Милевски за следните натпревари на Македонија.

21-годишниот играч од средниот ред двата гола ги даде во првиот дел. Прво Елези стрелаше во 10. минута, а потоа и во 43. минута на атрактивен начин. Горица успеа да даде еден почесен гол преку Јуриќ, а мечот понуди два црвени картони, по еден за двата тима во вториот дел.

Состави

Nikola Safaric

4-4-2

    Rajko Vidovic

    4-5-1