ФОТО: Репрезентативците и ФФМ со специјален подарок за Пандев по повод неговиот јубилеј

Утрешниот натпревар против Летонија ќе биде посебен за капитенот на македонската репрезентација Горан Пандев.

>> Најслатките моменти на Пандев: Кога „лалињата“ овенаа и Шпанија се тресеше во Скопје...

35-годишниот напаѓач ќе го одигра натпреварот број 100 во дресот на нашата селекција и со тоа ќе одбележи јубилеј пред гледачите на „Филип Втори“ Арената. 

Денес, Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) заедно со останатите репрезентативни колеги му оддадоа почит на Пандев со специјален подарок.

>> Пандев: Ангеловски ме врати во тимот, да не беше тој – немаше да биде и јубилејот!

На истиот стои неговиот лик, бројот 100 и фотографија од сегашната репрезентација.

  • Погледнете го подарокот за Горан Пандев:
Европско првенство, Квалификации, Група G
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
1 ПолскаПолска 1 2 2 0 0 3:0 3 6
2 ИзраелИзраел 1 2 1 1 0 5:3 2 4
3 МакедонијаМакедонија 2 2 1 1 0 4:2 2 4
4 СловенијаСловенија 1 2 0 2 0 2:2 0 2
5 АвстријаАвстрија 2 0 0 2 2:5 -3 0
6 ЛетонијаЛетонија 2 0 0 2 1:5 -4 0