ВИДЕО: Ремек-делото на Меси против Ливерпул e НАЈГОЛ во ланската сезона на ЛШ

Еден од најдобрите фудбалери на денешницата Лионел Меси се здоби со уште едно признание, откако негово ремек-дело е избрано за најатрактивен гол на ланската сезона во Лигата на шампионите. 

Аргентинскиот виртуоз во свој стил од слободен удар постигна ретко виден погодок против Ливерпул во првата полуфинална средба, а токму неговата мајсторија УЕФА ја избра за најдобра во минатата сезона. 

  • Голот на Меси против Ливерпул: