ВИДЕО: Ремек-дело на Коларов, со „проектил“ од слободен го надмудри Навас!

Репрезентацијата на Србија има предност во дуелот со Костарика, благодарение на Александар Коларов, кој постигна вистинско ремек-дело од слободен удар на стартот на второто полувреме.

Во 56. минута од мечот, Србија изнуди прекршок близу шеснаесетникот на Кејлор Навас, кој фантастично брани на овој меч. Но, едноставно, против „проектилот“ на Коларов немаше шанси. 

Во продолжение, погледенете го првиот гол на Србија на Мундијалот во Русија: