ВИДЕО: Реакциите на Марсијал и Вилијамс се доказ дека вакво ремек-дело ретко се гледа! 

Евроголот на Маркус Рашфорд за победа на Манчестер Јунајтед против Челзи во Карабао Купот сè уште е водечка тема кај англиската фудбалска јавност. 

Англискиот репрезентативец синоќа на „Стемфорд“ постигна ретко виден погодок од слободен удар и ги остави во неверица повеќето свои соиграчи. Рашферд распали од преку 30 метри и ја закова топката во мрежата на „сините“, а реакциите на Марсијал и Вилијамс се доказ плус дека вакво нешто во оваа игра ретко се гледа. 

  • Реакцијата на Марсијал:
  • Реакцијата на Вилијамс: 
  • Голот на Рашфорд: 

„Ѓаволите“ во четвртфиналето на Карабао Купот ќе се сретнат со тимот на Колчестер.