ВИДЕО: Рамос дели лекции и на тренинг - слободните удари ги изведува ко пенали!

Серхио Рамос е капитен на шпанската репрезентација и под водство на новиот селектор Луис Енрике. Дефанзивецот на Реал Мадрид е веројатно најдобар стрелец меѓу централните одбранбени фудбалери на сите времиња, а како тоа му успева може да се забележи на секој негов тренинг.

Денес Рамос во тренинг кампот „Лос Розас“ во Мадрид шутираше слободни удари како тоа да е најлесна работа на светот.

  • Погледнете ги слободните удари на Рамос на тренингот на репрезентацијата: 

В сабота на „Местаља“ шпанската селекција ќе ги започне квалификациите за Европското првенство во 2020 година против Норвешка.  

Европско првенство, Квалификации, Група F
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
1 ШпанијаШпанија 2 2 0 0 4:1 3 6
2 ШведскаШведска 1 2 1 1 0 5:4 1 4
3 РоманијаРоманија 1 2 1 0 1 5:3 2 3
4 МалтаМалта 3 2 1 0 1 2:3 -1 3
5 НорвешкаНорвешка 1 2 0 1 1 4:5 -1 1
6 Фарски ОстровиФарски Острови 2 2 0 0 2 2:6 -4 0