ВИДЕО: Ракитски со витален гостински гол за Шахтјор

Јарослав Ракитски со гол во последните мигови од првото полувреме го донесе тимот на Шахтјор од Доњецк во водство од 0-1 во Португалија против Брага. Со овој гол во гости тимот на Луческу заврши голема работа пред реваншот во Украина.

Брага едвај го мина Фенербахче со голови во самата завршница во осминафиналето.