ВИДЕО: Радески промаши зицер, Хасани поцрвене, Шкендија ремизираше

Доколу репрезентативецот Марјан Радески го реализираше зицерот кој му се укажа, Шкендија ќе славеше во пријателскиот меч со Волфсбергер. Дополнително мечот го одбележа Ферхан Хасани кој постигна гол за израмнување, а потоа беше исклучен (1-1). Погледнете како момците на Бруно Акраповиќ го одиграа вториот тес на летните подготовки: