Работнички се засили од Беласица, Стојков потпиша едногодишен договор

Прволигашот српски Работнички го ангажираше фудбалерот за врска Драган Стојков. Тој потпиша едногодишен договор со клубот и доаѓа од редовите на второлигашот Беласица.

31-годишниот Драган Стојков има богато интернационално искуство, настапуваше за грчките клубови Егалео и Илисијакос, српските тимови Јагодина и Напредак Крушевац, а голем дел од кариерата помина и во Соединетите Американски Држави, каде беше член на Лос Анџелес Галакси, Инди и Сент Луис.

Минатата сезона Драган Стојков запиша 29 настапи во дресот на Беласица. Во струмичкиот тим тој и ја почна кариерата.