Прволигашки стопер се сели во Гостивар, Кировски ја зацврстува одбраната на лидерот

Раководството на Гостивар не застанува кога во прашање зимските засилувања на тимот, откако денес претстави уште едно ново име во својот ростер. 

Нов член на амбициозниот прволигаш е Андреј Кировски, фудбалер кој што настапива во дефанзивната линија и во пролетниот дел од сезоната го носеше дресот на Работнички. Младинскиот репрезентативец, своевремено беше дел од академијата на Вардар, а краток период имаше и интернационална авантура во Динамо Загреб.

Гостивар одигра одлична полусезона и презими на лидерската позиција во ВМФЛ лига со 37 бодови, еден повеќе од Вардар.

Прочитајте повеќе околу тековните трансфери во Македонија и светот на ОВОЈ линк.