ВИДЕО: Прв натрапник во ковид-ерата, прекинат мечот во Гранада

Гранада е домаќин на Манчестер Јунајтед во првиот натпревар од четвртфиналето во Лига Европа.

Како и на сите останати дуели, публиката не доби пристап на стадионот „Лос Карменес“. Сепак, еден човек успеа да му побегне на обезбедувањето и на момент да го прекине мечот.

Овој момент очекувано предизвика многу реакции на социјалните мрежи...