ВИДЕО: Проработе премиерлигашкото дуо Лукаку – Де Брујне, Белгија води во Бордо

По трпеливата игра на Ирците во првото полувреме, следуваше шок за момците на Мартин О'Нил. По брзата трансформација од одбрана во напад на фудбалерите на Белгија, конечно проработе премиерлигашкото дуо Де Брујне – Лукакu. Фудбалерот на Сити асистираше, додека задачата на Лукаку беше само рутина (1-0). 

Белгија е приморана да победи со оглед на почетниот пораз во Лион од Италија со 2-0.