ВИДЕО: Промашување за потсмев на Лаутаро против аматерите од Курасао!

Аргентина ја продолжи прославата на светската титула со пријателскиот натпревар против селекцијата на алата земја Курасао. Дуелот во Сантијаго дел Естеро предизвика голем интерес и полни трибини, а почетокот донесе и едно неверојатно промашување.

Напаѓачот на Интер, Лаутаро Мартинез промаши празен гол по додавањето на Лионел Меси.

  • Промашувањето на Лаутаро Мартинез прогив Курасао: 

Лаутаро одигра подпросечно Светско првенство во Катар, но го реализира пенал за аргентинската репрезентација во финалето против Франција.