ВИДЕО: Промашување на сезоната во Тетово, што само утна Садики од Ренова...!

Екипата на Ренова игра градско дерби со Шкендија, а дуелот ќе се памети по големото промашување на Бурим Садики.

Офанзивецот на „гипсарите“ имаше идеална шанса за гол, но се посрамоти. По едно проигрување излезе сам пред Костадин Захов, успеа да го мине, а кога дојде време да шутира - се посрамоти.

  • Промашувањето на Садики против Шкендија:

Тетовското дерби секогаш нуди голови, но, засега, мрежите мируваат.

ПМФЛ
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
1 ВардарВардар 10 6 3 1 13:4 9 21
2 Академија ПандевАкадемија Пандев 10 6 3 1 10:2 8 21
3 Македонија Ѓорче ПетровМакедонија Ѓорче Петров 10 4 4 2 13:8 5 16
4 РеноваРенова 10 4 1 5 8:13 -5 13
5 ШкупиШкупи 10 3 4 3 10:9 1 13
6 СилексСилекс 2 10 4 0 6 12:13 -1 12
7 БорецБорец 2 10 3 2 5 9:16 -7 11
8 ШкендијаШкендија 2 10 3 2 5 8:7 1 11
9 Струга Трим ЉумСтруга Трим Љум 1 10 3 2 5 10:16 -6 11
10 РаботничкиРаботнички 3 10 3 1 6 8:13 -5 10