ВИДЕО: Приемот е половина гол - мајсторија на Рашфорд во Гранада!

По половина час испитување на силите и затворена Гранада против фаворитот од Манчестер, тимот од „Олд Трафорд“ поведе со 0-1. Линделоф со долга топка ја измами одбраната на Андалузијците, Рашфорд со приемот си направи голема предност и му побегна на Дуарте, а потоа го матира домашниот голман Руи Силва (0-1).

  • Голот на Рашфорд против Гранада: 

На патот во елиминационата фаза на Лига Европа, Манчестер Јунајтед веќе елиминира еден шпански тим, Реал Сосиедад во шеснаесеттина финалето.