ВИДЕО: Прекрасен прв гол на Миовски во унгарскиот шампионат, МТК загуби во финишот

Головите во Купот на Унгарија беа само најава. Бојан Миовски го постигна првиот гол во официјален натпревар во унгарскиот шампионат за новиот прволигаш МТК од Будимпешта. Македонскиот интернационалец го постигна динствениот гол за МТК во поразот од Будафоки со 1-2 во натпревар од шестото коло.

  • Голот на Миовски против Будафоки:

Со голот на Ихриг Фаркаш во 89. минута бодовите заминаа за Будафоки.