ВИДЕО: Празен гол од три метри и удар во облаци на Солет од Салцбург!

Стартот на Лигата на шампионите донесе многу голови, по некое изненадување и едно големо промашување. Севиља и Салцбург ремизираа во луд натпреват во Андалузија, со дури четири казнени удари, од кои само еден заврши во мрежата. 

Во 57. минута гостинскиот фудбалер Омар Солет промаши празен гол од некокку метри, па со сигурност неговиот кикс може да се вброи и како уште еден нереализиран пенал.

  • Промашувањето на Солет против Севиља:

Австрискиот првак долго време играше со човек помалку, заради исклучувањето на Ен Незири, но не успеа тоа да го материјализира и да однесе цел плен од „Санчез Писхуан“.  

Состави

Julen Lopetegui

4-4-2

    Матиас Јаисле

    4-4-2