Познати судиите за последното коло во ПМФЛ: Дербито во Струга за Грујоски

Со утрешните шест натпревари и официјално ќе биде спуштена завесата од сезоната во Првата македонска фудбалска лига (ПМФЛ). На програмата е 33. коло од шампионатот, а Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) ги одреди делителите на правдата за сите шест натпревари. 

На натпреварот РаботничкиШкендија, кој се игра на арената „Тодор Проески“ во Скопје, главен судија ќе биде Јован Качевски од Струга. Дербито во Струга меѓу старо-новиот шампион и Шкупи ќе го суди Александар Грујоски од Кичево, додека на центарот во Турново ќе застане Стојанче Трпчевски од Кавадарци.

  • Официјални лица за последното коло во ПМФЛ: