Повторно реми во дербито на Виена?

Виенското дерби е на програмата овој викенд. Рапид ќе ја дочека Австрија в недела од 17:00 часот. Може да се каже дека тимовите го дочекуваат дербито во слично расположение. И едните и другите во моментов се на 20 освоени бода и на делба на шестата позиција.
Рапид ги доби два од последните четири натпревари, додека Австрија лошата низа ја прекина со триумф над Штурм од Грац со резултат 2-1.

Сите квоти во MOZZART за натпреврот Рапид Виена - Австрија Виена

Ако сакате да типувате икс, односно на нерешен резултат, можеби ова е вистинскиот пар за вас. Последните четири средби на овие тимови завршија токму без победник.
Ако преферирате игра на голови можеби најдобро е да бирате мал број, поточно 0-2, затоа што тој тип беше на последните три средби на овие тимови.Австрија Виена играше 0-2 на три од последните четири меча во првенството, додека Рапид е малку порасположен и на неговите средби паѓаат повеќе голови. На дуелите на Рапид, на два од последните пет меча беше 0-2.

Сите квоти во МОZZART за останатите натпревари во Бундеслигата

Се работи за судир на два трофејни клуба кои не блескаат оваа сезона. Имаат навивачи ширум земјата, многу се популарни, така што многумина нетрпеливо чекаат да го видат исходот. Повеќе од сто години играат во првата лига. Традицијата на пресметки е голема. Првиот дуел на овие екипи се случи на далечниот 8 септември во 1911 година.