Потег на мечот: Адеми полуде двајца противници со прекрасен дриблинг (ВИДЕО)

Адеми

Динамо Загреб оствари голем резултат и со 0-3 победи на гостувањето во Белгија кај Генк во второто коло од Лига Европа.

Најубавиот момент од натпреварот, покрај головите, е дриблингот на македонскиот репрезентативец Аријан Адеми. Играчот за врска одлично се снајде меѓу двајца противници, повлече напред и ја започна акцијата по која хрватскиот првак стигна до предност.

Адеми беше заменет во 64. минута, а Стефан Ристовски го одигра цел меч на „Луминус Арена“.

Состави

John van den Brom

4-4-2

    Анте Чачиќ

    4-4-2