ВИДЕО: Постигнат НАЈ-ГОЛОТ во пандемија - дански фудбалер ја „искина“ мрежата!

На натпреварот од 25. коло од данската Суперлига, фудбалерите на Нордсјиланд го совладаа Силкеборг со 0-2 со головите на Магнус Кофод Андерсен и Сулеман.

Погодокот на Андерсен од слободен удар во 20. минута со сигурност е кандидат за гол на сезоната. Неговата „бомба“ беше неодбранлива дури и за два голмани.

  • Голот на Магнус Кофод Андерсон против Силкеборг:

Како и низ цела Европа, во шампионатите кои продолжија, натпреварите се играат без присуство на публика.