Денешни натпревари

6. коло

ПЕТ, 22 септември 2023

Најнови вести

Табела

Примеира Лига
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
Лига на шампиони
1 БенфикаБенфика 34 28 3 3 82:20 +62 87
Лига на шампиони
2 ПортоПорто 34 27 4 3 73:22 +51 85
Квалификации за Лига на шампиони
3 БрагаБрага 34 25 3 6 75:30 +45 78
Лига Европа
4 СпортингСпортинг 34 23 5 6 71:32 +39 74
UEFA Conference League Qualification
5 АрукаАрука 1 34 15 9 10 36:37 -1 54
UEFA Conference League Qualification
6 Виторија ГимараишВиторија Гимараиш 1 34 16 5 13 34:39 -5 53
7 ЧавесЧавес 34 12 10 12 35:40 -5 46
8 ФамаликаоФамаликао 34 13 5 16 39:47 -8 44
9 БоавистаБоависта 1 34 12 8 14 43:54 -11 44
10 Каса ПиаКаса Пиа 1 34 11 8 15 31:40 -9 41
11 ВизелаВизела 34 11 7 16 34:38 -4 40
12 Риу АвеРиу Аве 34 10 10 14 36:43 -7 40
13 Жил ВисентеЖил Висенте 1 34 10 7 17 32:41 -9 37
14 Есторил ПрајаЕсторил Праја 1 34 10 5 19 33:49 -16 35
15 ПортимоненсеПортимоненсе 2 34 10 4 20 25:48 -23 34
Плејоф за испаѓање
16 МаритимoМаритимo 34 7 5 22 32:63 -31 26
Испаѓање
17 Пасош ФереираПасош Фереира 34 6 5 23 26:62 -36 23
Испаѓање
18 Санта КлараСанта Клара 34 5 7 22 26:58 -32 22
Лига на шампиони
Квалификации за Лига на шампиони
Лига Европа
UEFA Conference League Qualification
Плејоф за испаѓање
Испаѓање
Примеира Лига, Бараж
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
Лига на шампиони
1 БоавистаБоависта 5 4 1 0 14:6 +8 13
Квалификации за Лига на шампиони
2 СпортингСпортинг 5 4 1 0 10:4 +6 13
UEFA Europa League Qualification
3 ПортоПорто 1 5 4 1 0 8:4 +4 13
UEFA Conference League Qualification
4 БенфикаБенфика 5 4 0 1 13:6 +7 12
5 Виторија ГимараишВиторија Гимараиш 5 3 0 2 6:7 -1 9
6 Каса ПиаКаса Пиа 3 5 2 2 1 7:4 +3 8
7 ФамаликаоФамаликао 1 5 2 2 1 4:3 +1 8
8 БрагаБрага 1 5 2 1 2 10:10 0 7
9 Жил ВисентеЖил Висенте 5 5 2 0 3 13:9 +4 6
10 Спортинг ФарензеСпортинг Фарензе 5 5 2 0 3 9:7 +2 6
11 АрукаАрука 3 5 1 3 1 8:8 0 6
12 Риу АвеРиу Аве 1 5 1 2 2 5:6 -1 5
13 ПортимоненсеПортимоненсе 4 5 1 2 2 5:12 -7 5
14 ВизелаВизела 2 5 1 1 3 6:9 -3 4
15 EstrelaEstrela 2 5 1 1 3 3:6 -3 4
Плејоф за испаѓање
16 МурејренсеМурејренсе 6 5 1 1 3 5:9 -4 4
Испаѓање
17 Есторил ПрајаЕсторил Праја 1 5 1 0 4 10:13 -3 3
Испаѓање
18 ЧавесЧавес 5 0 0 5 4:17 -13 0
Лига на шампиони
Квалификации за Лига на шампиони
UEFA Europa League Qualification
UEFA Conference League Qualification
Плејоф за испаѓање
Испаѓање