• Тричковски од Легија Варшава се сели во Висла Краков?!

    Македонскиот репрезентативец Иван Тричковски, кој моментално настапува за Легија од Варшава и има уште шест месеци од актуелниот договор, најверојатно во текот на зимскиот трансфер период ќе го напушти тимот. Полските медиуми јавуваат дека тој не може да најде заеднички јазик со тренерот Станислав Черчесов, по што ќе биде приморан да ја промени фудбалската средина. 

Pages