ВИДЕО: Погледнете колку Роналдо беше „среќен“ кога не ја доби МВП наградата

Роналдо реакција

Кристијано Роналдо важи за голем фудбалер и неверојатен човек надвор од теренот, но неговите реакции кога не е во центарот на вниманието му носат критики од фановите.

Синоќа неговата Португалија ја победи Холандија во финалето на Лигата на нации, а титулата „најдобар играч“ на турнирот заврши во рацете на Бернардо Силва.

Колку му се „допадна“ овој избор на Роналдо кажува неговата реакција на следното видео:

Ваквата постапка на напаѓачот на Јувентус веднаш се рашири на Интернет и наиде на негативни коментари од целиот свет.