ОФИЦИЈАЛНИ СОСТАВИ: Пет измени во тимот на „пандевци“ за гостувањето во Мостар

Македонскиот претставник во квалификациите за Лига Европа, Академија Пандев, ќе има тешка задача на реваншот во Мостар, против Зрињски. 

Босанците имаат предност од три гола и речиси се сигурно пласирани во следната фаза. Тренерот на „пандевци“, Југослав Тренчовски, направи пет измени во првиот тим во однос на оној со кој што започна пред една недела.

Зрињски: 
Бркиќ, Ругашевиќ, Гојковиќ, Јаковљевиќ, Баришуќ, Цурјуриќ, Цирјак, Рустемовиќ, Мандиќ, Лендриќ, Станиќ

Академија Пандев: 
Алчевски, Илиев, Костов, Димов, Маневски, Темелков, Танушев, Миловановиќ, Стоилов, Дориев, Крстовски

Сашко Пандев остана на клупата за резерви заедно со голманот Чубраковиќ, Атанаскоски, Стојкоски и Томовски.