ВИДЕО: Перфектни „ножички“ на Роналдо, голманот спречи епски гол!

Кристијано Роналдо постигна хет-трик во мрежата на Луксембург, но на овој натпревар можеше да го даде и еден од најдобрите погодоци во кариерата.

По еден центаршут во 68. минута на Кансело, Роналдо прими топка во казнениот простор и се обиде атрактивно да го матира противничкиот голман Ентони Морис, но тој со врвот на прстите изби во корнер.

  • Шансата за Кристијано Роналдо:

Роналдо повеќе пати го одушеви светот со магични „ножички“, а најдобар гол досега му е оној против Јувентус во Лигата на шампионите кога настапуваше за Реал Мадрид.

Состави

Fernando Santos

4-3-3

    Luc Holtz

    4-4-2