ВИДЕО: Пеколна контра на ПСЖ – Мбапе „удри по својот“ Монако! 

Фудбалерите на ПСЖ по само 16. минути игра го отворија лутиот ривал Монако во големото дерби на францускиот фудбал и имаат водство од 1-0. 

Иако веќе ја грабнаа новата шампионска титула, „светците“ силно посакуваат со победата да го зачинат новиот успех, а патот до тоа им го отвори Килијан Мбапе. Домашните фудбалери до неколку брзи додавања развија пеколна контра, која на крај резултираше со рутинска завршница на младата ѕвезда. 

  • Погледнете го голот на Мбапе против „својот“ Монако: 

>>> ПОВРЗАНО - ПСЖ не играше, но и официјално е шампион на Лига 1!