ВИДЕО: Пашовски остана само гледач, Мицевски го даде најдобриот гол за Вардар!

Македонскиот вицепрвак Вардар има позитива на мечот против Беласица, благодарение на ефектниот погодок на Дарко Мицевски.

Фудбалерот од средниот ред погоди во 30. минута, на атрактивен начин. Доби топка пред шеснесетникот по едно проигрување со Цветаноски, па силно биеше во мрежата на Горан Пашовски, кој беше само гледач во целата ситуација.

За Мицевски ова е трет гол во дресот на Вардар, најубавиот досега во дресот на „црвено-црните“.